Supełkowe ABC (156)

Supełkowe ABC (156)

program dla dzieci   b.o.
W skrócie:Widzowie poznają literę 'A'. Supełek opowiada o tym, jak w trakcie nurkowania spotkał rybkę i kraba, którzy przyjaźniły się z ukwiałami. Zręczne rączki pokazują, jak zrobić podwodny świat w słoiku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Uszkodzenia słuchu utrudniają normalne funkcjonowanie wielu mieszkańcom Polski. Program, powstający przy współpracy z łódzkim oddziałem Polskiego Związku Głuchych, jest skierowany do rodziców, którzy nie znają języka migowego, co utrudnia im komunikację z niedosłyszącymi dziećmi. Jego bohaterem jest sympatyczny Supełek. Autorzy programu pomagają dzieciom poznawać kolory, pory roku, literki, cyferki, a także zachęcają je do zabaw plastycznych oraz inscenizacji.

Widzowie poznają literę "A" jak autobus. Supełek opowiada o tym, jak w trakcie nurkowania spotkał małą rybkę i kraba, którzy przyjaźniły się z parzącymi ukwiałami. Zręczne rączki pokazują, jak zrobić podwodny świat w słoiku i przeprowadzają eksperyment, aby uzyskać morskie fale w butelce. W teatrzyku pojawia się bajka o niesfornym słoniątku, który ciągle ucieka swojej mamie. Dzieci tworzą inne imiona ze słowa "Ala". Nie brakuje rekomendacji książki "Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt".

Zobacz także