Suburra

Suburra

7.3/10 7.5/10
FILM KRYMINALNY Francja/Włochy 2015   dla dorosłych
Występują:Pierfrancesco Favino, Jean-Hugues Anglade, Greta Scarano, Elio Germano
Reżyseria:Stefano Sollima
W skrócie:Gangster Samuraj (Claudio Amendola) planuje zamienić miasteczko na przedmieściach Rzymu w włoskie Las Vegas. Ochrania go wpływowy polityk Malgradi, którego wspiera kardynał Berchet.
Zgodnie z tradycją kina noir. Gangster planuje na przedmieściach Rzymu budowę dzielnicy hazardu na miarę Las Vegas. Mimo początkowej akceptacji mafijnych rodzin wojna gangów wisi w powietrzu.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 19 grudnia
pojutrze
22:00 HBO

Opis

Gangster o pseudonimie "Samuraj" (Claudio Amendola) planuje zamienić miasteczko na przedmieściach Rzymu w włoskie Las Vegas. Ochrania go wpływowy polityk Malgradi (Pierfrancesco Favino), którego wspiera kardynał Berchet (Jean-Hugues Anglade). W projekt postanawiają zaangażować się wszyscy lokalni mafiosi. Szybko okazuje się jednak, że plan nie jest taki prosty. Intencji "Samuraja" może zagrozić konkurencyjny gang. Porywający kryminał, który w brawurowy sposób ukazuje mafijne powiązania między klerem, przestępcami a politykami we Włoszech. Reżyserem filmu jest Stefano Sollima ("Gliniarze to dranie", serial "Gomorra"). Produkcja opowiada o korupcji, zbrodni, żądzy władzy, zdradzie i zemście. W głównych rolach wystąpili: Pierfrancesco Favino ("Opowieść kryminalna", "Gliniarze to dranie"), laureat Złotej Palmy Elio Germano ("Mój brat jest jedynakiem", "Nasze życie"), Claudio Amendola ("Ultra", "Naoczny świadek") oraz Alessandro Borghi ("Nie bądź złym"). Znakomite zdjęcia i doskonała ścieżka dźwiękowa budują gęsty, mroczny klimat. Scenariusz filmu został oparty na tak samo zatytułowanej powieści autorstwa Carlo Boniniego i Giancarla De Cataldo. Produkcja otrzymała dwie nagrody włoskich krytyków oraz pięć nominacji do Davida di Donatello, w tym za efekty wizualne i najlepszą scenografię.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)