Stulecie Winnych (8)

Stulecie Winnych (8)

serial obyczajowy Polska 2019   od 12 lat
Występują:Kinga Preis, Roman Gancarczyk, Sebastian Łach, Jan Wieczorkowski
Reżyseria:Piotr Trzaskalski
W skrócie:Ania i Mania przygotowują się do matury. Po zakończeniu edukacji druga z bliźniaczek pragnie wrócić do Brwinowa, by tu założyć rodzinę. Ania zamierza kontynuować naukę. Na nic zdają się namowy Pawła.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 1 listopada
za 8 dni
10:05 TVP 1 (z napisami)

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Dbająca o domowe ognisko Bronia (Kinga Preis) jest żoną Antoniego (Roman Gancarczyk), szanowanego we wsi zduna. Owocem udanego małżeństwa są czterej synowie, którzy mają już własne rodziny. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial jest ekranizacją wydanej w 2015 roku trzytomowej sagi "Stulecie Winnych" autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Powieść ta zyskała rzesze sympatyków i szybko znalazła zaszczytne miejsce wśród bestsellerów. Reżyserem obrazu jest twórca wielokrotnie nagradzanego na festiwalach filmowych dramatu "Edi", Piotr Trzaskowski. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik, nominowany do Złotej Żaby operator w "Wymyku". Plejada czołowych polskich aktorów jest zapowiedzią dobrego kina. W projekcie wzięli udział m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Roman Gancarczyk, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, Arkadiusz Janiczek i Rafał Królikowski.

W tym odcinku

Ania i Mania przygotowują się do matury. Po zakończeniu edukacji druga z bliźniaczek pragnie wrócić do Brwinowa, by tu gdzie dorastała, założyć kochającą się rodzinę i wybudować dom. Ania natomiast zamierza kontynuować naukę. Na nic się zdają namowy Pawła, który kolejny raz walczy o uczucie Winnej. Ania poznaje w szkole Janusza Korczaka, a w Instytucie Pedagogicznym Marię Grzegorzewską. Nauka pochłania ją bez reszty, do tego stopnia, że dziewczyna zapomina przyjechać do Brwinowa na świąteczny festyn. Podczas imprezy Łucja debiutuje w roli malarki. Po raz pierwszy publicznie prezentuje swoje rysunki. Jej uroda zachwyca Jaśka Winnego, a talent bogatego dyplomatę, Tadeusza Wierusz-Kowalskiego. Ania zostaje ulubioną studentką Korczaka. Damian Winny prosi Zosię o rękę, a o ślubie z Anią wciąż marzy zakochany w niej Paweł.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także