x

Stulecie Winnych (12)

serial obyczajowy Polska 2019   od 12 lat
Występują:Kinga Preis, Roman Gancarczyk, Sebastian Łach, Jan Wieczorkowski
Reżyseria:Piotr Trzaskalski
W skrócie:Lato 1939 roku. Europa stoi w obliczu wojny. Brwinowscy Żydzi emigrują do Ameryki. Guido zabiera Andzię i dzieci do Włoch. Wieruszowie rozważają wyjazd. Pozostali liczą na powrót do normalności.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Dbająca o domowe ognisko Bronia (Kinga Preis) jest żoną Antoniego (Roman Gancarczyk), szanowanego we wsi zduna. Owocem udanego małżeństwa są czterej synowie, którzy mają już własne rodziny. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial jest ekranizacją wydanej w 2015 roku trzytomowej sagi "Stulecie Winnych" autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Powieść ta zyskała rzesze sympatyków i szybko znalazła zaszczytne miejsce wśród bestsellerów. Reżyserem obrazu jest twórca wielokrotnie nagradzanego na festiwalach filmowych dramatu "Edi", Piotr Trzaskowski. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik, nominowany do Złotej Żaby operator w "Wymyku". Plejada czołowych polskich aktorów jest zapowiedzią dobrego kina. W projekcie wzięli udział m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Roman Gancarczyk, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, Arkadiusz Janiczek i Rafał Królikowski.

W tym odcinku

Zbliża się lato 1939 roku. Europa stoi w obliczu wojny. Brwinowscy Żydzi emigrują do Ameryki. Guido zabiera Andzię i dzieci do Włoch. Również Wieruszowie rozważają wyjazd. Pozostali liczą na szybki powrót do normalności. Ania planuje wspólną przyszłość z nowo poznanym Kazimierzem Tarasiewiczem, literatem z Krakowa. Mania i Paweł spodziewają się dziecka. Bronia mówi Stanisławowi prawdę o Łucji, której relacja z Jaśkiem jest coraz bliższa. Tymczasem dziewczyna, przekonana, że przybrana rodzina chce ją porzucić, w szale rozpaczy niszczy srebrną papierośnicę. Oskarżony przez Wieruszów o kradzież rodzinnej pamiątki Jasiek trafia do aresztu.

Występują (pokaż wszystkich)