Stromboli, ziemia Boga

Stromboli, ziemia Boga

7.0/10 7.3/10

(Stromboli)

DRAMAT OBYCZAJOWY Włochy/USA 1950   od 12 lat
Występują:Ingrid Bergman, Mario Vitale, Renzo Cesana, Mario Sponzo
Reżyseria:Roberto Rossellini
W skrócie:Litwinka Karin (Ingrid Bergman) jedzie z mężem na jego rodzinną wyspę Stromboli, jednak źle czuje się wśród mieszkających tam ludzi.
Świat po wojnie: kobieta ucieka przed komunizmem, poślubiając włoskiego żołnierza, ale nie potrafi żyć w jego rodzinnych stronach. Plus sławny romans Ingrid Bergman z Roberto Rosellinim w tle.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pod koniec wojny Litwinka Karin Bjorsen (Ingrid Bergman) trafia do włoskiego obozu dla uchodźców. Chce wyjechać do Ameryki Południowej, ale nie otrzymuje wizy. Poznaje włoskiego żołnierza Antonia (Mario Vitale). Poślubia go, by móc opuścić obóz. Jedzie wraz z mężem na jego rodzinną wyspę Stromboli, jednak źle czuje się wśród mieszkających tam ludzi. Dziwi ją, że wracają oni na wyspę tylko dlatego, że się tam urodzili. Karin próbuje urządzić na nowo dom Antonia, ale mężczyzna jest temu przeciwny i bije ją. Wkrótce kobieta zachodzi w ciąże. Postanawia uciec z wyspy. Nawiązuje znajomość ze strażnikiem latarni morskiej, który ma jej pomóc dostać się do Neapolu. Jej plany nieoczekiwanie krzyżuje wybuch wulkanu. Nazajutrz Karin podejmuje kolejną próbę ucieczki. Pierwszy z sześciu wspólnych filmów reżysera Roberto Rosselliniego i hollywoodzkiej gwiazdy Ingrid Bergman.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także