Straszne skutki awarii telewizora

Straszne skutki awarii telewizora

7.1/10

(Ecce Homo Homolka)

KOMEDIA Czechosłowacja 1969   od 12 lat
Występują:Josef Šebánek, Marie Motlová, František Husák, Helena Růžičková
Reżyseria:Jaroslav Papoušek
W skrócie:Pełne absurdalnego humoru i sarkazmu perypetie praskiej rodziny Homolków. Rytm życia familii zakłóca pewien prozaiczny incydent.
Kultowy klasyk czeskiej nowej fali końca lat 60.: pierwsza z trzech części studium zachowań i obyczajów przeciętnej praskiej rodziny. Plus oklaski dla Jaroslava Papouška za wnikliwość i poczucie humoru.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rodzina praskiego taksówkarza Ludvy (Frantisek Husák) - żona, synowie (Petr Forman i Matej Forman) oraz dziadek (Josef Sebanek) i babcia (Marie Motlová) - wyrusza na niedzielną wycieczkę do lasu. Odpoczynek zakłóca nagłe wołanie o pomoc. Wystraszeni turyści w popłochu wsiadają do samochodu i zamiast pospieszyć na ratunek, wracają do domu. Po zjedzeniu piknikowych zapasów w rodzinie kierowcy zaczynają się kłótnie na temat sposobu spędzenia reszty dnia. Każdy z domowników ma inny pomysł: panie chciałyby pójść z dziećmi na wyścigi konne, panowie woleliby mecz piłki nożnej. Gdy żonie i babci udaje się przeforsować swoją propozycję, zrezygnowany Ludva upija się. Sytuację zaognia dodatkowo niespodziewana awaria telewizora. Awantura wisi na włosku... Znakomita czeska komedia jest pierwszym z trzech filmów, opowiadających o perypetiach rodziny Homolków. Humor opiera się na pokazywaniu absurdów życia w pozornie zwyczajnych zdarzeniach. W rolach bliźniaków wystąpili synowie czeskiego reżysera, Miloša Formana.