×
Stawka większa niż życie: Akcja "Liść dębu"/Spotkanie (11)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 11: Akcja "Liść dębu"/Spotkanie

serial wojenny Polska 1967-1968   od 12 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Janusz Paluszkiewicz, Stanisław Jasiukiewicz, August Kowalczyk
Reżyseria:Janusz Morgenstern, Andrzej Konic
W skrócie:Hans Kloss ma dopilnować wysadzenia mostu po przejściu wycofujących się wojsk niemieckich. J-23 nawiązuje kontakt z partyzantami, by przejeli most przed jego zniszczeniem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Hans Kloss jest adiutantem generała Fistera. Na jego rozkaz ma dopilnować wysadzenia mostu po przejściu wycofujących się wojsk niemieckich. J-23 nawiązuje kontakt z miejscowym ruchem oporu. Polacy planują akcję "Liść dębu", której celem jest przejęcie mostu przed jego zniszczeniem przez Niemców. Oddział spadochroniarzy ma wylądować w lesie na tyłach armii niemieckiej. Kloss w ostatniej chwili dowiaduje się jednak, że stacjonują tam oddziały wroga. Musi sam pomóc polskim żołnierzom. Następnie Hans otrzymuje zadanie odnalezienia niemieckiego archiwum, które ukrył pułkownik Ring. W cywilnym ubraniu dociera do domu brata oficera. Podaje się za znajomego pułkownika. Jego bratanica Inga znajduje nieopodal domu rannego inwalidę, Millera. Dowiaduje się, że to jej stryj strzelał do niego. Staruszek widział, jak Ring zatapiał w jeziorze wielką skrzynię. Wkrótce Miller zostaje zamordowany. Tymczasem do miasta wkracza polskie wojsko. Kloss odkrywa, że panna Elken jest agentką amerykańskiego wywiadu i również próbuje odnaleźć archiwum. Kiedy Niemcy ponownie wkraczają do miasta, w domu pojawia się pułkownik. Panna Elken składa mu propozycję współpracy. Kloss nie może jednak dopuścić, aby archiwum przejęli Amerykanie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także