Stary człowiek i pies

Stary człowiek i pies

5.9/10 5.4/10
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Polska 2008   od 12 lat
Występują:Jerzy Grałek, Ewa Dałkowska, Dorota Ignatjew, Marzena Trybała
Reżyseria:Witold Leszczyński, Andrzej Kostenko
W skrócie:Robert, starzejący się filmowiec, nie potrafi odnaleźć się w nowych czasach. Jego jedynym przyjacielem jest pies...
Witold Leszczyński, twórca "Żywota Mateusza" i "Konopielki", żegna się z widzami opowieścią o starzejącym się filmowcu, który czeka na impuls wyrywający z marazmu.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Starzejący się filmowiec Robert Rommel (Jerzy Grałek) niegdyś był ceniony w środowisku, a jego dzieła prezentowano na największych festiwalach. Dziś, pozbawiony zawodowych kontaktów, nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Od czasu rozwodu żyje samotnie. Zmagając się z licznymi fobiami, topiąc smutki w alkoholu. Jego najlepszym, a zarazem jedynym przyjacielem jest pies, którego Rommel uratował od niechybnej śmierci i przygarnął. Pewnego dnia do Roberta dzwoni nagle jego była żona Grażyna (Marzena Trybała). Okazuje się, że kobieta czeka na przeszczep nerki. Wiadomość o ciężkim stanie zdrowia dawnej partnerki wyrywa Rommela z marazmu, w którym tkwił przez lata. Ostatnia produkcja według pomysłu i częściowo w reżyserii Witolda Leszczyńskiego, jednego z najoryginalniejszych twórców polskiej kinematografii. Artysta, znany z takich produkcji, jak "Żywot Mateusza", "Konopielka" i "Siekierezada", zmarł w trakcie pracy nad filmem. Ukończenia prac nad obrazem podjął się wieloletni przyjaciel Leszczyńskiego, Andrzej Kostenko. Autorem muzyki jest Jerzy Satanowski. W 2009 roku twórcy filmu zostali uhonorowani Nagrodą Specjalną podczas festiwalu "Prowincjonalia" we Wrześni.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)