Starożytni kosmici: Za kulisami Roswell (13)

Starożytni kosmici

sezon 9 odc. 13: Za kulisami Roswell

(Ancient Aliens: Beyond Roswell)

serial dokumentalny USA 2016   od 12 lat
W skrócie:Na farmie w Roswell natrafiono na wrak latającego dysku. Później armia ogłosiła, że obiektem tym był balon meteorologiczny. W 2011 roku ujawniono akta FBI z notatką o znalezieniu latających spodków.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Piramidy ukryte pod lodami Antarktydy, egipskie hieroglify i latające statki wyryte na skałach w... Australii, gigantyczne mumie pogrzebane na chińskiej pustyni czy nowa planeta odkryta w Układzie Słonecznym - oto tematy poruszane w dziewiątej serii popularnego programu. Dzięki błyskawicznemu rozwojowi nauki i technologii dokonywanych jest coraz więcej przełomowych odkryć. Według zwolenników tez paleoastronautyki te nowe dowody mogą świadczyć nie tylko o tym, że obcy odwiedzali naszą planetę, ale że wciąż to robią. Te wszystkie teorie bada m.in. Giorgio A. Tsoulakos, grecki pisarz i producent telewizyjny,

W tym odcinku

Amerykańscy wojskowi długo zaprzeczali, że za incydentem w Roswell w 1947 roku kryło się coś więcej niż przelot balonu meteorologicznego. W ujawnionych w 2011 roku dokumentach FBI pojawia się jednak notatka Edgara Hoovera na temat odnalezienia trzech latających spodków. Twórcy serii zastanawiają się, czy rząd USA naprawdę dysponuje statkiem obcych. Zwolennicy teorii paleoastronautyki twierdzą, że tak właśnie jest i że wydarzenia w Roswell to wierzchołek góry lodowej. W tym samym czasie w różnych miejscach świata odnotowano ponad tuzin katastrof UFO. Wraki są przechowywane w bazach wojskowych, m.in. w Strefie 51 w Nevadzie, Pine Gap w Australii i rosyjskim ośrodku Kapustin Jar.

Zobacz także