Starożytni kosmici: Tajemnica UFO (1)

Starożytni kosmici

sezon 11 odc. 1: Tajemnica UFO

(Ancient Aliens: The UFO Conspiracy)

serial dokumentalny USA 2017   od 12 lat
W skrócie:W 2017 roku wyszło na jaw, że rząd USA wydał miliony dolarów na badanie doniesień o UFO. W programie próba odpowiedzi na pytanie, czy obecność kosmitów na Ziemi to część spisku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona fascynującego serialu realizowanego przez pasjonatów tropienia śladów UFO. Autorzy programu szukają dowodów potwierdzających kontrowersyjne teorie paleoastronautyki. Twórcy tej paranauki uważają, że obcy odwiedzają Ziemię od milionów lat, wpływając na losy jej mieszkańców. Od ery dinozaurów do czasów starożytnego Egiptu, od prehistorycznych rysunków jaskiniowych po współczesne relacje świadków lądowania UFO - w każdej epoce i na każdym kontynencie można odkryć intrygujące ślady, które interpretowane są jako efekt wizyt kosmitów. Gospodarzem serii jest Giorgio A. Tsoukalos, określany czasem jako Indiana Jones paleoastronautyki.

W tym odcinku

W roku 2017 opinia publiczna dowiedziała się, że Departament Obrony USA wydał miliony na badanie doniesień o statkach kosmitów. Jak ujawniono, był to tylko jeden z prowadzonych od dziesięcioleci tajnych rządowych projektów dotyczących UFO. Efekty tych działań są ukrywane przed społeczeństwem. Twórcy programu analizują teorie spiskowe zakładające, że władze ukrywają obecność obcych na Ziemi. Autorzy serialu przywołują m.in. relacje astronautów NASA, którzy zgłaszali, że ich statki śledziły niezidentyfikowane jednostki. Wracają też do historii Strefy 51.

Zobacz także