Starożytni kosmici: Tajemnica Puma Punku (14)

Starożytni kosmici

sezon 4 odc. 14: Tajemnica Puma Punku

(Ancient Aliens: The Mystery of Puma Punku)

serial dokumentalny USA 2012   od 12 lat
W skrócie:Twórcy programu przyglądają się ruinom prekolumbijskiego miasta Tiahuanaco, położonego w boliwijskich Andach. Koncentrują się na Puma Punku - części monumentalnego kompleksu świątynnego.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czwarty sezon popularnej serii badającej tezy paleoastronautyki, czyli paranauki, która zakłada, że w dziejach Ziemi wielokrotnie dochodziło do ingerencji pozaziemskich. Jednym z najbardziej znanych propagatorów tej teorii jest Erich von Däniken. W poszczególnych odcinkach twórcy programu analizują różne wydarzenia historyczne, szukając dowodów na działanie obcych. W tej serii badają m.in. hipotezy dotyczące starożytnych Majów, przepowiednie końca świata oraz okoliczności wielkich kataklizmów.

W tym odcinku

Twórcy programu przyglądają się ruinom prekolumbijskiego miasta Tiahuanaco, położonego w boliwijskich Andach. Było ono głównym ośrodkiem kultury Tiahuanaco, poprzedzającej kulturę Inków. Autorzy serii koncentrują się na Puma Punku - części monumentalnego kompleksu świątynnego. Zastanawiają się, czy tak wspaniała konstrukcja mogła powstać za sprawą starożytnych Indian, czy też została wzniesiona przez obcych. Szukają również odpowiedzi na pytanie o przeznaczenie tego obiektu.

Zobacz także