Starożytni kosmici: Pozaziemskie częstotliwości (7)

Starożytni kosmici

sezon 10 odc. 7: Pozaziemskie częstotliwości

(Ancient Aliens: The Alien Frequency)

serial dokumentalny USA 2016
W skrócie:Ludzie posługują się mantrami, by nawiązać kontakt z wyższymi bytami. W odcinku widzowie będą mogli przekonać się, czy określone częstotliwości pozwalają komunikować się z istotami pozaziemskimi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii poszukują na Ziemi śladów, które kosmici zostawiali na niej przez ostatnie 75 milionów lat - od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po Amerykę współcześnie. W kolejnych odcinkach będą zbierać historyczne dokumenty i dzieła sztuki, które sugerują spotkania z pozaziemską cywilizacją. Uporządkują też współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Twórcy spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadać ich wpływ na nasz świat - zwłaszcza na rozwój techniki.

W tym odcinku

Od tysięcy lat w wielu kulturach posługiwano się różnego rodzaju mantrami i skandowanymi modlitwami, aby połączyć się z istotami wyższymi. Twórcy programu zastanawiają się, czy w ten sposób można skontaktować się z kosmitami. Badacze stwierdzili, że megalityczne konstrukcje, takie jak irlandzki grobowiec Newgrange, podziemne labirynty na Malcie czy świątynia Angkor War w Kambodży, były zaprojektowane w taki sposób, by mogły emitować dźwięk na tej samej częstotliwości. Okazuje się, że niektóre miejsca na Ziemi wydają szum nieznanego pochodzenia. Być może to wskazówka, że dowody na interwencje obcych można usłyszeć, a nie zobaczyć.

Zobacz także