Starożytni kosmici: Podróżnicy w czasie (12)

Starożytni kosmici

sezon 4 odc. 12: Podróżnicy w czasie

(Ancient Aliens: The Time Travelers)

serial dokumentalny USA 2012   od 12 lat
W skrócie:Czy obserwacje kosmitów i statków UFO mogą stanowić dowód na odwiedziny w przeszłości? Eksperci analizują możliwość podróży w czasie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czwarty sezon popularnej serii badającej tezy paleoastronautyki, czyli paranauki, która zakłada, że w dziejach Ziemi wielokrotnie dochodziło do ingerencji pozaziemskich. Jednym z najbardziej znanych propagatorów tej teorii jest Erich von Däniken. W poszczególnych odcinkach twórcy programu analizują różne wydarzenia historyczne, szukając dowodów na działanie obcych. W tej serii badają m.in. hipotezy dotyczące starożytnych Majów, przepowiednie końca świata oraz okoliczności wielkich kataklizmów.

W tym odcinku

W dzisiejszym odcinku twórcy programu analizują teorię głoszącą, że istoty, których ludzie biorą za przybyszy z kosmosu, tak naprawdę są podróżnikami w czasie i pochodzą z naszej przyszłości. Niektórzy twierdzą, że Albert Einstein, tworząc swoją teorię względności, dał nazistom klucz do podróży w czasie. Dowodem na to może być tajemniczy incydent z udziałem UFO w Pensylwanii w 1965 roku. Wzmianki potwierdzające fakt, że ludzie podróżują w czasie, można znaleźć m.in. w legendach starożytnych Indian Anasazi, hinduistycznym poemacie "Mahabharata", wierzeniach starożytnego Egiptu, a nawet Biblii.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także