Starożytni kosmici: Czynnik Einsteina (8)

Starożytni kosmici

sezon 4 odc. 8: Czynnik Einsteina

(Ancient Aliens: The Einstein Factor)

serial dokumentalny USA 2012
W skrócie:Słynny niemiecki fizyk Albert Einstein jest uważany za jednego z największych naukowców XX wieku. Specjaliści przyglądają się także odkryciom Galileusza, Archimedesa i Arystotelesa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czwarty sezon popularnej serii badającej tezy paleoastronautyki, czyli paranauki, która zakłada, że w dziejach Ziemi wielokrotnie dochodziło do ingerencji pozaziemskich. Jednym z najbardziej znanych propagatorów tej teorii jest Erich von Däniken. W poszczególnych odcinkach twórcy programu analizują różne wydarzenia historyczne, szukając dowodów na działanie obcych. W tej serii badają m.in. hipotezy dotyczące starożytnych Majów, przepowiednie końca świata oraz okoliczności wielkich kataklizmów.

W tym odcinku

Tym razem twórcy serii zastanawiają się, czy największy umysł XX wieku - Albert Einstein - miał jakieś powiązania z cywilizacją pozaziemską. Dokumentaliści przywołują również innych geniuszy - od Sokratesa, przez Leonarda da Vinci, po Nikolę Teslę. Wszyscy oni twierdzili, że ich błyskotliwe wynalazki i koncepcje zdawały się pochodzić spoza nich samych. Autorzy programu sprawdzają, czy to możliwe, by najwięksi myśliciele i naukowcy zawdzięczali swoje przełomowe odkrycia obcym.

Zobacz także