Starożytni kosmici (17)

Starożytni kosmici

sezon 6 odc. 17

(Ancient Aliens: Faces of the Gods)

serial dokumentalny USA 2014   od 12 lat
W skrócie:W kulturach na całym świecie nie brakuje opowieści o dziwnych postaciach. Twórcy serii zastanawiają się, czy za opisami aniołów i ich wizyt nie kryje się prawda o spotkaniu z kosmitami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Szósty sezon pasjonującej serii badającej kontrowersyjne koncepcje tzw. paleoastronautyki. Zgodnie z założeniami tej paranauki, których autorem jest Erich von Däniken, kosmici od milionów lat odwiedzają Ziemię, wpływając na losy ludzkiej cywilizacji. Autorzy programu podróżują po całym świecie, szukając dowodów na poparcie tej teorii i argumentów, które mogłyby ją obalić. Przekonamy się, że w historii i współczesności jest wiele zagadkowych zdarzeń i zjawisk prowokujących do stawiania pytań o ingerencję obcych.

W tym odcinku

W kulturach na całym świecie nie brakuje opowieści o dziwnych postaciach - olbrzymach, herosach dysponujących boskimi mocami czy istotach o ludzkiej sylwetce, lecz obdarzonych skrzydłami. Twórcy serii zastanawiają się, czy za opisami aniołów i ich wizyt nie kryje się prawda o spotkaniu z kosmitami. Dokumentaliści zadają również pytania o to, czy na Ziemi naprawdę żyły olbrzymy i czy mogły one pochodzić z innej planety. Być może powstanie gigantów było efektem eksperymentów genetycznych dokonywanych przez obcych na naszych przodkach.

Zobacz także