Starożytni kosmici 11: Szyfry na pustyni (5)

Starożytni kosmici 11: Szyfry na pustyni (5)

(Ancient Aliens: The Desert Codes)

serial dokumentalny USA 2017
W skrócie:Próba odpowiedzi na pytanie, czy olbrzymie prastare rysunki wykonane na pustyni mogą być fragmentem szyfru kosmitów, którzy niegdyś odwiedzili Ziemię.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kolejna odsłona fascynującego serialu realizowanego przez pasjonatów tropienia śladów UFO. Autorzy programu szukają dowodów potwierdzających kontrowersyjne teorie paleoastronautyki. Twórcy tej paranauki uważają, że obcy odwiedzają Ziemię od milionów lat, wpływając na losy jej mieszkańców. Od ery dinozaurów do czasów starożytnego Egiptu, od prehistorycznych rysunków jaskiniowych po współczesne relacje świadków lądowania UFO - w każdej epoce i na każdym kontynencie można odkryć intrygujące ślady, które interpretowane są jako efekt wizyt kosmitów. Gospodarzem serii jest Giorgio A. Tsoukalos, określany czasem jako Indiana Jones paleoastronautyki.

W tym odcinku

Tym razem autorzy programu zajmują się fenomenem gigantycznych prehistorycznych kształtów widocznych jedynie z lotu ptaka. Ich przykładami są olbrzymie rysunki na płaskowyżu Nazca czy zagadkowe geoglify na polach magmowych w Arabii Saudyjskiej. Podobne wzory zaobserwowano w różnych miejscach świata. Twórcy serii zastanawiają się, jak to możliwe, że rysunki te powstały w czasach, kiedy ludzie dysponowali tylko prymitywną technologią i nie było samolotów ani innych latających pojazdów. Wzory te powtarzają się też w mniejszej skali. Być może nie były to tylko proste kształty, lecz rodzaj starożytnego kodu. Czy uda nam się go rozszyfrować?

Zobacz także