Starożytni kosmici 10: Majestatyczna dwunastka (8)

(Ancient Aliens: The Majestic Twelve)

serial dokumentalny USA 2016
W skrócie:Majestatyczna dwunastka - tak nazywali się eksperci badający na zlecenie rządu USA doniesienia o spotkaniach z UFO. Poświęcone tej sprawie dokumenty wyszły na jaw. Ich autentyczność jest podważana.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serii poszukują na Ziemi śladów, które kosmici zostawiali na niej przez ostatnie 75 milionów lat - od epoki dinozaurów, przez starożytny Egipt, po Amerykę współcześnie. W kolejnych odcinkach będą zbierać historyczne dokumenty i dzieła sztuki, które sugerują spotkania z pozaziemską cywilizacją. Uporządkują też współczesne doniesienia o obserwacjach tajemniczych obiektów na niebie. Twórcy spróbują potwierdzić wiarygodność tych źródeł i zbadać ich wpływ na nasz świat - zwłaszcza na rozwój techniki.

W tym odcinku

W 1984 roku światło dzienne ujrzał mikrofilm z dokumentem, jaki w 1952 roku miał otrzymać prezydent elekt Dwight Eisenhower od szefa CIA. Notatka zawierała informacje o ściśle tajnym zespole o kryptonimie Majestic 12, zajmującym się wyjaśnianiem doniesień o UFO. W skład tej grupy wchodzili wybitni naukowcy, wysocy rangą urzędnicy i wojskowi. Pismo było pierwszym z serii ujawnionych dokumentów, świadczących o tym, że rząd USA tuszował obecność obcych w naszej galaktyce. FBI twierdzi, że te rewelacje są sfingowane. W programie występują osoby, które podważają oficjalną wersję.

Zobacz także