Starożytne superbudowle: Petra (2)
(Ancient Superstructures: Petra, the Desert Rose)
serial dokumentalny Francja 2019
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
wtorek, 17 czerwca za 3 dni |
9:15 | Polsat Viasat History |
wtorek, 17 czerwca za 3 dni |
15:45 | Polsat Viasat History |
środa, 18 czerwca za 4 dni |
3:55 | Polsat Viasat History |
Opis
Seria w unikalny sposób zagłębia się w tajemnice inżynieryjne najbardziej znanych na świecie starożytnych budowli, obserwując je z różnych perspektyw i skali: od zdjęć satelitarnych i widoków lotniczych aż po poziomy makro i mikroskopowe. Każda perspektywa ujawnia dane, które pomagają rzucić nowe światło na zagadki historyczne i konstrukcyjne, które od lat zaskakują badaczy.
W tym odcinku
Położona na pustyni w Jordanii Petra bywa nazywana ósmym cudem świata starożytnego. Naukowcy są zafascynowani jej wyrzeźbionymi w skale fasadami, świątyniami i niezwykłym systemem hydraulicznym.
Zobacz także
- Starożytne superbudowle: Mont Saint-Michel (1) - serial dokumentalny - poniedziałek, 16 czerwca 9:20 i 2 późniejsze emisje
- Megakonstrukcje przeszłości: Petra (2) - serial dokumentalny - poniedziałek, 16 czerwca 16:00
- Starożytne superbudowle: Wielki Mur Chiński (3) - serial dokumentalny - środa, 18 czerwca 9:20 i 2 późniejsze emisje
- Starożytne superbudowle: Machu Picchu (4) - serial dokumentalny - czwartek, 19 czerwca 9:10 i 2 późniejsze emisje