Stalingrad

Stalingrad

FILM WOJENNY Rosja 2013   od 16 lat
Występują:Piotr Fiodorow, Thomas Kretschmann, Sergiej Bondarczuk, Heiner Lauterbach
Reżyseria:Fiodor Bondarczuk
W skrócie:Rok 1942, trwa oblężenie Stalingradu. Grupa żołnierzy dowodzona przez kpt. Gromowa ma obronić przed Niemcami ważny strategicznie budynek.
Z rozmachem godnym Hollywood i z radziecką batalistyką Fiodor Bondarczuk opowiada o obronie Stalingradu - w zgodzie z historią, jakkolwiek z niespotykanego dotąd w kinie punktu widzenia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1942, trwa oblężenie Stalingradu. Grupa żołnierzy, dowodzona przez kapitana Gromowa (Piotr Fiodorow), próbuje obronić przed Niemcami ważny strategicznie budynek. W środku mieszka 18-letnia Katia (Maria Smolnikowa), której życie jest odtąd uzależnione od członków oddziału. W odciętym od świata mieście cierpią wojskowi i cywile, którzy muszą znieść głód i opanować strach przed nacierającym wrogiem. Nowoczesne widowisko historyczne przygotowane w technologii 3D. Film Fiodora Bondarczuka to nie tylko kino batalistyczne - twórcy umiejętnie osadzili w fabule wątki miłosne, które ocieplają wizerunek głównych bohaterów. W Rosji obraz odniósł ogromny sukces, zarabiając 60 milionów dolarów. Scenariusz został zainspirowany wspomnieniami kombatantów. Był też oficjalnym kandydatem Rosji do Oscara w 2014 roku.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także