Stacja Australia (3)

Stacja Australia (3)

(Railroad Australia)

serial dokumentalny Australia 2016   b.o.
W skrócie:Maszynista Ray Giles kieruje składem transportującym trzcinę cukrową. Zmaga się z mgłą i usterkami technicznymi, starając się dotrzeć do przetwórni, zanim jego ładunek się zepsuje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Transport kolejowy jest kluczowy nie tylko dla najważniejszych gałęzi australijskiego przemysłu ciężkiego i turystyki, lecz także dla przetrwania wielu odległych osad i miasteczek. Twórcy programu ukazują funkcjonowanie sieci kolejowej, której ekstremalnie długie trasy przebiegają przez wyjątkowo nieprzyjazne człowiekowi tereny. Poznajemy maszynistów, członków załóg konduktorskich i ekip odpowiedzialnych za konserwację składów. Pracownicy australijskich kolei muszą wykonywać swoje obowiązki w bardzo trudnych warunkach, stawiając czoło piekielnym upałom, tropikalnym burzom, a nawet groźnym gadom. Wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i dowieźć towary na czas.

W tym odcinku

Maszynista Ray "Stinger" Giles kieruje składem transportującym trzcinę cukrową. Zmaga się z mgłą i usterkami technicznymi, starając się dotrzeć do przetwórni, zanim jego ładunek się zepsuje. Mike Grantham i Simon Briggs przeżywają trudne chwile, gdy usiłują sprawić, by ciężki pociąg towarowy wspiął się po stromiznach Gór Błękitnych. Tymczasem maszynista Wil Kemp denerwuje się, że z powodu serii niespodziewanych opóźnień nie zdąży na czas, by oświadczyć się swojej dziewczynie.

Zobacz także