Spisek przeciwko Ameryce (3/6)

Spisek przeciwko Ameryce (3/6)

(The Plot Against America)

serial obyczajowy USA 2020   od 16 lat
Występują:Ben Cole, Jacob Laval, Azhy Robertson, Winona Ryder
Reżyseria:Thomas Schlamme, Minkie Spiro
W skrócie:Herman ma zamiar wraz z rodziną odwiedzić Waszyngton. Bess chce wyjechać do Kanady. Evelyn zaczyna interesować się programem integracji, który stworzono specjalnie dla żydowskiej młodzieży.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Alternatywna historia Stanów Zjednoczonych czasów II wojny światowej. Żydowska rodzina Levinów z New Jersey jest świadkiem pięcia się na szczyt Charlesa Lindbergha (Ben Cole). Uznawany za bohatera lotnik o ksenofobicznych poglądach kandyduje na prezydenta i zwycięża w wyborach. Jego rządy przyczyniają się do rozpowszechniania faszyzmu w całym kraju. Przemiany społeczne niepokoją Elizabeth "Bess" Levin (Zoe Kazan), usiłującą za wszelką cenę chronić swoich bliskich. Jej mąż Herman (MorganSpector), agent ubezpieczeniowy, określa się jako prawdziwy amerykański obywatel, podczas gdy w kraju rosną nastroje antysemityzmu. Ich dziesięcioletni syn Philip (Azhy Robertson) czuje się zagubiony, a jego nastoletni brat Sandy (Caleb Malis) fascynuje się działaniami polityka. Tymczasem niezamężna Evelyn Finkel (Winona Ryder), siostra Elizabeth, pragnie zmienić swoje życie, które spędziła, głównie opiekując się schorowaną matką. Pełen gniewu Alvin (Anthony Boyle), siostrzeniec Hermana, postanawia opuścić Newark i walczyć w Europie. Konserwatywny rabin Lionel Bengelsdorf (John Turturro) zabiega o stanowisko w formującym się rządzie. Miniserial na podstawie powieści Philipa Rotha z 2004 roku o tym samym tytule. Autor zmarł w 2018 roku. Twórca produkcji, David Simon, odbył z nim wcześniej rozmowę o swojej wizji serialu.

W tym odcinku

Herman, na początku urzędowania administracji Lindbergha, informuje, że nie zmieni swoich planów i ma zamiar wraz z rodziną odwiedzić Waszyngton. Z kolei Bess chce wyjechać do Kanady, gdzie emigruje większość żydowskich rodzin. Tymczasem Evelyn składa wizytę Sandy. Zaczyna także interesować się programem integracji, który stworzono specjalnie dla żydowskiej młodzieży. Pomysłodawcą projektu jest rabin Bengelsdorf. Wojskowe szkolenie w Londynie dobiega końca, a wyróżniony Alvin zostaje przeniesiony do oddziału, który ma wykonać pewną misję specjalną.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)