Spirala

Spirala

7.2/10 7.1/10
DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Polska 1978   od 12 lat
Występują:Jan Nowicki, Zofia Kucówna, Maja Komorowska, Aleksander Bardini
Reżyseria:Krzysztof Zanussi
W skrócie:W tatrzańskim schronisku zaginął jeden z turystów. Okazuje się, że jest to Tomasz Piątek, którego karierę przekreśliła nieuleczalna choroba.
Krzysztofa Zanussiego refleksja o śmierci i umieraniu na przykładzie losów naukowca, którego błyskotliwą karierę przerywa nieuleczalna choroba. Plus Jan Nowicki.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W tatrzańskim schronisku "Morskie Oko" zjawia się turysta (Jan Nowicki), którego zachowanie budzi konsternację wśród innych gości. W arogancki sposób zaczepia on Teresę (Maja Komorowska), Marii (Zofia Kucówna) sugeruje, że jest za stara na urodzenie dziecka, wreszcie wdaje się w kłótnię z grupą studentów. Po awanturze, jak gdyby nigdy nic udaje się na spoczynek. Rano nikt nie może go jednak znaleźć. Zaniepokojeni goście schroniska rozpoczynają poszukiwania. Wkrótce przyłączają się do nich goprowcy i żołnierze. Wreszcie udaje się odszukać zaginionego. Nieprzytomny mężczyzna zostaje przewieziony do szpitala. Okazuje się, że poszkodowanym jest Tomasz Piątek. Jego wspaniale rozwijającą się karierę zawodową przekreśliła nieuleczalna choroba. Wychodzi na jaw, że mężczyzna dotarł w góry po ucieczce ze szpitala. Wyruszając rano ze schroniska chciał targnąć się na życie. Teraz, odzyskawszy przytomność, przyjmuje wizyty turystów ze schroniska. Niektórzy z nich usiłują pocieszyć niedoszłego samobójcę. Krzysztof Zanussi otrzymał nagrodę za reżyserię i scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Panamie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)