Spacer po linie

7.6/10 7.8/10

(Walk the Line)

DRAMAT BIOGRAFICZNY Niemcy/USA 2005   od 12 lat
Występują:Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon, Ginnifer Goodwin, Robert Patrick
Reżyseria:James Mangold
W skrócie:Głośna historia muzycznej legendy - Johnny'ego Casha.
Nieco podkoloryzowana, ale trzymająca się na ogół faktów opowieść o Johnnym Cashu, legendzie muzyki country, i jego związku z June Carter. Dużo dobrej muzyki plus oscarowa Reese Witherspoon.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia legendarnego amerykańskiego muzyka - Johnny'ego Casha (Joaquin Phoenix). Już w dzieciństwie, na farmie bawełny w Arkansas, cały wolny czas chłopiec poświęca na słuchanie muzyki country. Ulubienicą Johnny'ego jest jego rówieśnica, June, występująca na scenie ze swoją rodziną. Sam nie ma tyle szczęścia - po tragicznej śmierci brata - faworyzowanego przez ojca Jacka - Johnny dorasta w poczuciu winy i odrzucenia. Wciąż jednak marzy o scenie i sławie. Jego pierwsza żona, Vivian (Ginnifer Liberto), szybko zaczyna mieć dość muzycznych aspiracji Johnny'ego. Wkrótce jednak nadchodzi przełom - po kolejnym przesłuchaniu w wytwórni Sun Studio w Memphis Johnny podpisuje kontrakt. Tak zaczyna się jego wielka kariera. Podczas jednego z pierwszych koncertów spotyka June (Reese Witherspoon). Dziewczyna nie jest już cudownym dzieckiem, lecz świadomą swojej przeciętności wokalistką. Samotnie wychowuje dwie córki i ma za sobą rozwód, stanowiący poważną rysę na jej wizerunku. Kolejne zakulisowe spotkania zbliżają ich do siebie. Już jako wielka gwiazda Johnny namawia June na wspólną trasę. Wkrótce zostawia dla niej żonę. Dzięki June wychodzi z uzależnienia od narkotyków, które przyszło wraz z kolejnymi sukcesami. Joaquin Phoenix i Reese Witherspoon uhonorowani zostali Złotymi Globami. Witherspoon zdobyła też nagrodę BAFTA i Oscara.

Nagrody

Oscar - aktorka pierwszoplanowa, Złoty Glob - aktor w komedii lub musicalu, Złoty Glob - komedia lub musical, Złoty Glob - aktorka w komedii lub musicalu

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)