Sny i marzenia

Sny i marzenia

5.5/10
KOMEDIA OBYCZAJOWA Polska 1983   od 12 lat
Występują:Alfred Freudenheim, Janusz Kłosiński, Stanisław Manturzewski, Piotr Machalica
Reżyseria:Paweł Pitera, Janusz Petelski
W skrócie:Dwie nowele. Jan Karolak zdobywa nagrodę za opowiadanie o miłości robotnika do gwiazdy estrady. Bohater drugiej, prof. Adam Salwa, umiera w czasie wyjazdu do USA i zaczyna się walka o schedę po nim.
Dwie nowele o Polakach lat 80.: robotnik marzy o spotkaniu z wielką gwiazdą, rodzina profesora gwałtownie odwraca się od niego, gdy przychodzi wiadomość, że naukowiec wybrał wolność w Ameryce. Bez satysfakcji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Film złożony z dwóch nowel. W pierwszej, Jan Karolak (Janusz Kłosiński) jest niezaradnym, samotnym mężczyzną po trzydziestce. Pracuje jako konserwator urządzeń hydraulicznych na wiślańskiej barce wydobywającej piasek. Nocami pisze opowiadanie o szczęśliwej miłości robotnika do wielkiej gwiazdy. Jego muzą jest Violetta Villas. Jego utwór, przerobiony przez literata na monodram zostaje wysłany na konkurs i zdobywa nagrodę. Jaś ma wystąpić w programie telewizyjnym. Specjalnie dla niego zaśpiewa Violetta Villas. Bohaterem drugiej noweli jest światowej sławy naukowiec, prof. Adam Salwa (Andrzej Karolak). Wyjeżdża on do Stanów Zjednoczonych, by kontynuować badania nad nowym lekiem. Siostrze Tekli (Helena Kowalczykowa) przekazuje opiekę nad mieszkaniem i bratanicą Asią (Magdalena Gniazdowska). Zięć Tomasz (Piotr Machalica) ma kontynuować badania profesora. Kochance, Zofii (Zofia Saretok), oddaje do dyspozycji samochód. Pewnego dnia nadchodzi wiadomość o śmierci Salwy. Chłopak Asi, Olo, chce się z nią ożenić. Tomasz dostaje nominację na stanowisko zajmowane wcześniej przez teścia, chce też odebrać Zofii samochód, a jego żona usiłuje zająć mieszkanie profesora.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)