Snowden

7.3/10
DRAMAT BIOGRAFICZNY Francja/Niemcy/USA 2016   od 12 lat
Występują:Joseph Gordon-Levitt, Shailene Woodley, Melissa Leo, Zachary Quinto
Reżyseria:Oliver Stone
W skrócie:Edward Snowden to wyjątkowo inteligentny i oddany pracownik amerykańskich służb specjalnych. Pewnego dnia postanawia upublicznić kilkaset tysięcy tajnych i ściśle tajnych dokumentów.
Oliver Stone kontrowersyjnie o skandalu wokół Edwarda Snowdena, pracownika amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, który w 2013 roku ujawnił przerażający zakres inwigilacji obywateli przez rząd.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Edward Snowden (Joseph Gordon-Levitt) to wyjątkowo inteligentny i oddany pracownik amerykańskich służb specjalnych. Pewnego dnia postanawia upublicznić kilkaset tysięcy tajnych i ściśle tajnych dokumentów. W prasie pojawiają się pilnie strzeżone tajemnice rządowej agencji wywiadowczej NSA dotyczące nielegalnego szpiegowania milionów ludzi na całym świecie. Po tej spektakularnej akcji Edward jest zmuszony szukać schronienia. Dobrze wie, że jego tropem ruszą wszystkie służby w USA. Poruszający film Olivera Stone'a, zdobywcy trzech statuetek Oscara, został oparty na autentycznej historii. W głównej roli wystąpił Joseph Gordon-Levitt, dwukrotny kandydat do Złotego Globu. Na ekranie towarzyszyli mu m.in. zdobywczyni Oscara Melissa Leo, dwukrotnie nominowany do tej nagrody Tom Wilkinson oraz kandydat do BAFT-y, Rhys Ifans.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)