Śmierć przychodzi po zmroku: Noc żywych trupów (1)

(Dead By Dawn: Night of the Living Dead)

serial dokumentalny USA 2018   od 12 lat
W skrócie:Gdy słońce zachodzi, na wyspie Jawa rozpoczyna się nocne polowanie. W walce o przetrwanie uczestniczą ketupy płowe, sowy żywiące się rybami. Wyderka orientalna też poluje na stworzenia wodne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 26 sierpnia
dziś
14:00 National Geographic Wild
czwartek, 5 września
za 10 dni
1:00 National Geographic Wild
niedziela, 8 września
za 13 dni
1:00 National Geographic Wild

Opis

Zwierzęta także posiadają mroczną stronę swej natury. Pod osłoną nocy często ujawniają się sceny jak z horrorów. Drapieżniki wytrwale gonią swe ofiary, co prezentuje seria dokumentalna w reżyserii Roberta Kirkmana, twórcy serialu "The Walking Dead". Poszczególne odcinki nazwane zostały tytułami kultowych produkcji, które nawiązują do trzymających w napięciu suspensów, m.in. "Noc żywych trupów", "Ciche miejsca", czy "Wzgórza mają oczy".

W tym odcinku

Gdy słońce zachodzi, na indonezyjskiej wyspie Jawa rozpoczyna się nocne polowanie. W walce o przetrwanie uczestniczą ketupy płowe, sowy żywiące się rybami. Ich ulubionym pokarmem są ryby z rodziny żmijogłowcowatych, które mogą przetrwać na lądzie nawet trzy dni. Wyderka orientalna także poluje na stworzenia wodne. Choć wydaje się urocza, w rzeczywistości jest zabójczo skutecznym myśliwym. Wśród tutejszych drapieżników są binturongi orientalne i łuskowce.

Zobacz także