Śmierć na talerzu 2 (11)

(Dining with Death 2: Rodents & Bugs)

serial dokumentalny Singapur 2011   od 12 lat
W skrócie:Na Ziemi istnieją istoty tak odpychające, że większość ludzi czuje obrzydzenie na samą myśl o tym, że mogłyby one znaleźć się w pobliżu ich stołu. W Azji jednak są one mile widziane przez smakoszy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy serialu próbują odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie nadal jedzą potrawy, które mogą zabić. Zabierają nas na wyprawę w świat szokujących zwyczajów kulinarnych. Czasem wystarczy jeden niewłaściwy ruch, by przygotowanie lub konsumpcja dania zakończyły się śmiercią. Każdy z siedmiu godzinnych odcinków to podróż dookoła świata tropem niezwykłych przysmaków - od fugu, przez jadowite węże i ropuchy, po śmiertelnie niebezpieczne skorpiony. Mieszkańcy odwiedzanych stron opowiadają o niezwykłych potrawach, które jadają, a kucharze, naukowcy i badacze analizują zarówno ich walory, jak i ryzyko związane z ich spożywaniem.

W tym odcinku

Na ziemi istnieją istoty tak odpychające i obrzydliwe, że większość ludzi czuje obrzydzenie na samą myśl o tym, że mogłyby one znaleźć się w pobliżu ich stołu. Ponadto stworzenia takie, jak szczury czy insekty kojarzone są z chorobami, a nawet śmiertelnymi epidemiami. W niektórych rejonach Azji są one mile widziane przez smakoszy. W tym odcinku widzowie zobaczą Wietnam, Japonię i Tajlandię, gdzie nie brakuje amatorów karaluchów czy szczurów.

Zobacz także