Smerfy: Ząb Sasetki/Smerfy na kołach (161)

serial animowany Belgia 1988   b.o.
Reżyseria:Ray Patterson, Jose Dutillieu
W skrócie:'Ząb Sasetki': Sasetka czeka na prezent od Zębowej Wróżki. Przybywa Gargamel. 'Smerfy na kołach': Papa Smerf wybiera się na wycieczkę do Kojących Źródeł. Smerfy wykręcają się od wyjazdu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niebieskie stworki zwane smerfami żyją w domkach w kształcie muchomorów. Przewodzi im Papa Smerf, który ma ponad 500 lat. Każdy smerf ma odmienny charakter i upodobania, co najlepiej oddają nadane im imiona. Zły czarownik Gargamel i jego kot Klakier próbują schwytać smerfy, aby przerobić je - według pradawnego przepisu - na złoto.

W tym odcinku

"Ząb Sasetki": Sasetka, po tym jak włożyła swój ząbek pod poduszkę, czeka na prezent od Zębowej Wróżki. Zamiast niej przybywa przebrany Gargamel, żeby za pomocą skradzionej Wróżce różdżki przenieść smerfy do swojego domu. Na szczęście, Papa Smerf od razu organizuje ekipę ratunkową, która ma uwolnić Wróżkę. "Smerfy na kołach": Papa Smerf wybiera się na coroczną wycieczkę do Kojących Gorących Źródeł. Towarzyszą mu Dziadek i Nat. Pozostałe smerfy wykręcają się od wyjazdu obowiązkami. Tymczasem Pracuś buduje smerfowóz, którym ma jednak zawieźć przyjaciół na miejsce. Niestety, Ważniak powoduje wypadek i smerfowóz wpada do rzeki.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także