Smerfy: Wielki, mały Smerf/Smerfny dołek (194)

serial animowany Belgia 1988   b.o.
Reżyseria:Ray Patterson, Jose Dutillieu
W skrócie:Gargamel posypuje smerfojagody powiększającym proszkiem. Monstrualnych rozmiarów Złośnik niszczy wioskę smerfów i musi odejść. Papa Smerf sporządza proszek zmniejszający.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niebieskie stworki zwane smerfami żyją w domkach w kształcie muchomorów. Przewodzi im Papa Smerf, który ma ponad 500 lat. Każdy smerf ma odmienny charakter i upodobania, co najlepiej oddają nadane im imiona. Zły czarownik Gargamel i jego kot Klakier próbują schwytać smerfy, aby przerobić je - według pradawnego przepisu - na złoto.

W tym odcinku

Gargamel posypuje smerfojagody powiększającym proszkiem. Wskutek tego Złośnik staje się bardzo duży. Bardzo mu się to spodoba, bo zawsze marzył, żeby być potężny i silny. Jednak z powodu swoich monstrualnych rozmiarów niszczy wioskę smerfów, musi więc odejść. Gargamel również chce być wielki i posypuje się proszkiem. Papa Smerf sporządza proszek zmniejszający. Wsypuje go do wody, do której wpadają Gargamel i Złośnik. Obaj zostają zmniejszeni do swoich naturalnych rozmiarów. Smerfy wymyślają nową zabawę, którą nazywają "susling", ale jest to po prostu gra w golfa. Wszyscy są tak zafascynowani, że zapominają o naprawie mostu. Tymczasem Gargamel przygotowuje pułapki na smerfy na sztucznym polu golfowym. Papa Smerf celnymi strzałami piłek ratuje uwięzionych. W tym czasie woda zrywa most. Na szczęście udaje się go szybko odbudować.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także