Smerfy: Rybka zwana Gapciem/Osiłek widzi węża (245)

serial animowany Belgia 1988   b.o.
Reżyseria:Ray Patterson, Jose Dutillieu
W skrócie:Syrenka zamienia Gapcia w rybkę. Zostaje on złowiony i ma być przeznaczony na obiad dla Żarłoka. Chcąc go uratować, Łasuch proponuje Żarłokowi konkurs w jedzeniu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niebieskie stworki zwane smerfami żyją w domkach w kształcie muchomorów. Przewodzi im Papa Smerf, który ma ponad 500 lat. Każdy smerf ma odmienny charakter i upodobania, co najlepiej oddają nadane im imiona. Zły czarownik Gargamel i jego kot Klakier próbują schwytać smerfy, aby przerobić je - według pradawnego przepisu - na złoto.

W tym odcinku

Syrenka zamienia Gapcia w rybkę. Wkrótce zostaje on złowiony i ma być przeznaczony na obiad dla Żarłoka. Chcąc go uratować, Łasuch proponuje Żarłokowi konkurs w jedzeniu. Jednak mimo pomocy smerfów nie może mu dorównać. Gapciowi udaje mu się wrzucić Żarłoka do wody. Syrenka odczarowuje go, a Papa Smerf próbuje ułożyć kryształy czasu i wrócić do wioski. Innym razem Ważniak z Osiłkiem wpadają do wody, ale ratuje ich wąż morski. Gad natychmiast znika i żaden ze smerfów nie chce uwierzyć w jego istnienie. Nikt też nie wierzy w opowieści Gargamela, który twierdzi, że potwór ten utrudnia mu połowy ryb. Osiłek zaprzyjaźnia się z wężem. Kiedy wpada on w pułapkę Gargamela, smerf uwalnia go.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także