Smerfy: Dziki na punkcie Smerfetki/Szalona przygoda Lalusia (197)

serial animowany Belgia 1988   b.o.
Reżyseria:Ray Patterson, Jose Dutillieu
W skrócie:Dzikus wygrywa konkursy organizowane w wiosce. Ratuje też Smerfetkę przed Bagniakiem - potworem ze stawu. Smerfy zastawiają pułapkę na potwora. Gargamel łapie Lalusia. Ratuje go Dzikus.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 23 stycznia
pojutrze
5:25 TVP ABC
wtorek, 23 stycznia
pojutrze
14:10 TVP ABC

Opis

Niebieskie stworki zwane smerfami żyją w domkach w kształcie muchomorów. Przewodzi im Papa Smerf, który ma ponad 500 lat. Każdy smerf ma odmienny charakter i upodobania, co najlepiej oddają nadane im imiona. Zły czarownik Gargamel i jego kot Klakier próbują schwytać smerfy, aby przerobić je - według pradawnego przepisu - na złoto.

W tym odcinku

Dzikus, chcąc zaimponować Smerfetce, wygrywa wszystkie konkursy organizowane w wiosce. Ratuje ją też przed Bagniakiem - potworem ze stawu. Smerfetka z wdzięczności spędza z nim wiele czasu. Smerfy obawiają się, że opuści ona wioskę. Próbują udowodnić jej swoją odwagę. Zastawiają pułapkę na potwora i przenoszą go na bagna. Ostatecznie Smerfetka zostaje w wiosce, a Dzikus wraca do lasu, by pomóc wiewiórom. Innym razem Gargamel łapie śpiącego pod drzewem Lalusia. Ratuje go Dzikus i zabiera smerfa do lasu. Laluś spędza noc w warunkach, w jakich żyje Dzikus, ale zupełnie mu one nie odpowiadają. Wkrótce czarodziej chwyta Dzikusa. Laluś ma okazję, by zrewanżować się za ocalenie, uwalniając go.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także