Smerfy: Długa opowieść Dziadka (190)

(Long Table for Grandpa)

serial animowany Belgia 1988   b.o.
Reżyseria:Ray Patterson, Jose Dutillieu
W skrócie:Szarańczę może powstrzymać mikstura z drzewa grzmotu. W czasie jej przyrządzania Dziadek nie zauważa, że substancja kipi. Po nowy sok Smerfy lecą czarodziejskim balonem na grzmiącą wyspę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Niebieskie stworki zwane smerfami żyją w domkach w kształcie muchomorów. Przewodzi im Papa Smerf, który ma ponad 500 lat. Każdy smerf ma odmienny charakter i upodobania, co najlepiej oddają nadane im imiona. Zły czarownik Gargamel i jego kot Klakier próbują schwytać smerfy, aby przerobić je - według pradawnego przepisu - na złoto.

W tym odcinku

Stado szarańczy niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Powstrzymać je może tylko odstraszająca mikstura z soku drzewa grzmotu. W czasie jej przyrządzania Dziadek opowiada długą historię ze swojego życia i nie zauważa, że substancja zaczyna kipieć. Po nowy sok Smerfy lecą czarodziejskim balonem aż na grzmiącą wyspę. Tam wszyscy wpadają w ręce Lorda Zgrzyta. Zaciekawiony opowieściami Dziadka, darowuje im jednak życie. Po wielu trudach Smerfy zdobywają sok, który za pomocą powietrza z zaczarowanego balonu rozpryskują nad wioską. Dzięki temu szarańcza ginie.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także