Słynne jednostki specjalne: Święty Zastęp z Teb (1/10)

(Ancient Assassins: The Sacred Band of Thebes)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2016   od 16 lat
W skrócie:371 rok p.n.e. Armia Sparty, supermocarstwa w starożytnej Grecji, zaplanowała, że zniszczy Teby. Spartanie, mimo swojej siły, nie byli przygotowani na spotkanie z tajną bronią Teb - Świętym Zastępem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W historii nie brakuje opowieści o odważnych wojownikach i elitarnych oddziałach, które walczyły w obronie swoich królów, czy dzielnie zwalczały wrogie armie, by ratować imperia. Twórcy programu pokażą w nowym świetle żołnierzy do celów specjalnych. Dzięki wykorzystaniu rekonstrukcji widzowie przeniosą się w czasy starożytnej Grecji i Japonii. Znani historycy oraz eksperci podzielą się wiedzą dotyczącą pradawnych władców, którzy zawsze mieli pod swoją komendą elitarne oddziały bojowe, złożone zarówno z mężczyzn, jak i kobiet. Ci świetnie wyszkoleni wojownicy znakomicie posługiwali się bronią, działali też jako szpiedzy, a jeśli zaszła taka potrzeba, potrafili zabić z zimną krwią. W każdym odcinku przedstawiona zostanie sylwetka jednego wojownika lub cała elitarna jednostka; ich umiejętności i metody szkolenia. Okazuje się, że wyczyny bohaterów serii wpłynęły nawet na kształt współczesnych taktyk oraz strategii militarnych.

W tym odcinku

371 rok p.n.e. Armia Sparty, supermocarstwa w starożytnej Grecji, zaplanowała, że zniszczy Teby. Spartanie, mimo swojej siły, nie byli jednak przygotowani na spotkanie z tajną bronią Teb, zwaną Świętym Zastępem.

Zobacz także