Słodki kraj

Słodki kraj

6.6/10 6.9/10

(Sweet Country)

WESTERN Australia 2017   od 16 lat
Występują:Hamilton Morris, Sam Neill, Bryan Brown, Thomas M. Wright
Reżyseria:Warwick Thornton
W skrócie:Rok 1929. Aborygen Sam Kelly nie może dojść do porozumienia z nowym pracodawcą. Zabija go podczas strzelaniny. W świecie rządzonym przez białych ludzi taki postępek jest niewybaczalny.
W konwencji westernu: kiedy aborygeński robotnik strzela w obronie własnej do białego, za nieszczęśnikiem rusza w pościg żądnych krwi przyjaciół zastrzelonego. Plus inne realia Australii lat 20. XX wieku.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Rok 1929. Sam Kelly (Hamilton Morris) jest Aborygenem. Mieszka w małym australijskim mieście i pracuje na usługach miejscowego kaznodziei. Jednak pewnego dnia Harry Marsh (Ewen Leslie) najmuje go do innej pracy. Aborygen odkrywa, że jego nowy pracodawca jest nieuczciwy, i nie może dojść z nim do porozumienia. Konflikt z Harrym Marshem zaostrza się i skutkuje strzelaniną. Aby się bronić, Sam zabija mężczyznę. W świecie rządzonym przez białych ludzi taki postępek jest niewybaczalny. Sam i jego spodziewająca się dziecka żona Lizzie (Natassia Gorey Furber) muszą uciekać tam, gdzie cywilizacja białych jeszcze nie dotarła. Jednak sierżant Fletcher (Bryan Brown) i inni tropiciele już depczą im po piętach. Reżyser Warwick Thornton został za ten film, ukazujący lokalne absurdy tamtych czasów, uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury w 2017 roku na MFF w Wenecji. Był także nominowany do Złotych Lwów i innych nagród.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)