×
Ślepnąc od świateł (5/8)

Ślepnąc od świateł (5/8)

serial sensacyjny Polska 2018   dla dorosłych
Występują:Kamil Nożyński, Janusz Chabior, Robert Więckiewicz, Marta Malikowska
Reżyseria:Krzysztof Skonieczny
W skrócie:Kuba odbiera telefon od matki. Kłamie, że przebywa na delegacji w Hongkongu. Pazina martwi się zaginięciem Malucha. Podejrzewa, że mężczyzna nie żyje. Wspólnicy namawiają Jacka, żeby pozbył się Daria.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Kuba (Kamil Nożyński) bardzo dba o swój wizerunek - jest przystojny, ubiera się ekstrawagancko i lubi luksusowe życie, czego przejawem jest między innymi kosztowny samochód. Większość ludzi trzyma na dystans i dla wielu pozostaje zagadką. Jedyną osobą, której ufa, jest jego przyjaciółka - Pazina (Marta Malikowska). Jako diler narkotykowy musi bowiem dbać o swoją prywatność. Z racji swojej profesji obraca się w środowisku miejscowych przestępców, należących do gangu Jacka (Robert Więckiewicz). Wśród jego klientów znajdą się zarówno gwiazdy show-biznesu, jak i politycy. Kuba jest przytłoczony trybem życia, jaki prowadzi. Kupuje więc dwa bilety do Argentyny z bliskim terminem wylotu. Na załatwienie ważnych spraw zostało mu tylko kilka dni. W tym samym czasie po odsiadce wychodzi Dario (Jan Frycz), starzejący się gangster. Ich losy wkrótce się skrzyżują i zmuszą Kubę do konfrontacji z przeszłością. Serial zawiera się w ośmiu częściach i został zrealizowany w oparciu o bestsellerową powieść gangsterską o tym samym tytule autorstwa Jakuba Żulczyka, który wraz z Krzysztofem Skoniecznym współtworzył scenariusz. W głównej roli zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego.

W tym odcinku

Dwudziestego trzeciego grudnia Kuba odbiera telefon od matki. Gdy porusza ona temat Świąt Bożego Narodzenia, syn kłamie, że przebywa na delegacji w Hongkongu. Później Pazina przekazuje Niteckiemu informację o zaginięciu Malucha. Maria martwi się, że mężczyzna może już nie żyć. Tymczasem Dawid przejmuje Betlejem po poprzednim właścicielu. Odkrywa ogromne zaniedbania. Podejrzewa też, że w drugim, zamkniętym budynku klubu zostało ukryte coś wartego uwagi. Wspólnicy namawiają Jacka, żeby pozbył się Daria. Gangster wciąż jest bardziej skłonny do rozmowy z kłopotliwym osobnikiem, jednak szybko zmienia zdanie.

Nagrody

Orzeł - filmowy serial fabularny