Sherlock: Studium w różu (1)

Sherlock: Studium w różu (1)

(Sherlock: A Study in Pink)

serial kryminalny Wielka Brytania 2010   od 12 lat
Występują:Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Vinette Robinson, Una Stubbs
Reżyseria:Paul McGuigan
W skrócie:Detektyw Sherlock Holmes szuka współlokatora do mieszkania na Baker Street. Wprowadza się tam doktor Watson. Holmes bada sprawę Jennifer Wilson, której zwłoki znaleziono w opuszczonym domu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Osadzone we współczesnych realiach przygody słynnego prywatnego detektywa i jego przyjaciela. Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) i doktor Watson (Martin Freeman) żyją w Londynie w XXI wieku. Zajmują się rozwiązywaniem różnych zagadek kryminalnych, jakich nie brakuje w świecie pełnym przemocy i tłumionych, mrocznych namiętności. Bystry, obdarzony trudnym charakterem Holmes jest niezwykle inteligentny. Wystarczy wygląd krawata czy kciuka, aby detektyw odgadł zawód ich właścicieli. Pomaga mu jego przeciwieństwo, twardo stąpający po ziemi doktor Watson - bohater wojenny z Afganistanu. Produkcja, oparta na pomyśle Stevena Moffata i Marka Gatissa, w 2011 roku otrzymała dwie nagrody BAFTA w kategorii najlepszy serial i za najlepsze zdjęcia.

W tym odcinku

Londyn. Ekscentryczny prywatny detektyw szuka współlokatora do mieszkania na Baker Street, w domu pani Hudson (Una Stubbs). Niebawem, na skutek splotu przypadkowych okoliczności, wprowadza się do niego doktor John Watson - żołnierz, który niedawno wrócił z misji w Afganistanie. Na prośbę inspektora Lestrade'a (Rupert Graves) Holmes bada okoliczności śmierci Jennifer Wilson. Jej zwłoki, ubrane w różowy strój, odnaleziono w opuszczonym domu. Wszystko wskazuje na to, że ofiara popełniła samobójstwo. Jest to już czwarta kobieta, której zgon nastąpił w podobnych okolicznościach.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)