Sherlock: Niewidomy bankier (2)

Sherlock: Niewidomy bankier (2)

(Sherlock: The Blind Banker)

serial kryminalny Wielka Brytania 2010   od 12 lat
Występują:Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Daniel Percival, Una Stubbs
Reżyseria:Euros Lyn
W skrócie:Holmes i Watson rozwiązują zagadkę zaszyfrowanych wiadomości pojawiających się na ścianach domów. Osoby, które je zobaczą, giną. Detektywi trafiają na trop organizacji Czarny Lotos.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Osadzone we współczesnych realiach przygody słynnego prywatnego detektywa i jego przyjaciela. Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) i doktor Watson (Martin Freeman) żyją w Londynie w XXI wieku. Zajmują się rozwiązywaniem różnych zagadek kryminalnych, jakich nie brakuje w świecie pełnym przemocy i tłumionych, mrocznych namiętności. Bystry, obdarzony trudnym charakterem Holmes jest niezwykle inteligentny. Wystarczy wygląd krawata czy kciuka, aby detektyw odgadł zawód ich właścicieli. Pomaga mu jego przeciwieństwo, twardo stąpający po ziemi doktor Watson - bohater wojenny z Afganistanu. Produkcja, oparta na pomyśle Stevena Moffata i Marka Gatissa, w 2011 roku otrzymała dwie nagrody BAFTA w kategorii najlepszy serial i za najlepsze zdjęcia.

W tym odcinku

Sebastian Wilkes, dawny znajomy Sherlocka ze studiów, a obecnie menedżer w londyńskim City, prosi go o rozwiązanie zagadki włamania do jednego z biur. Holmes dochodzi do wniosku, że znaki zostawione przez intruza to zakodowana wiadomość dla jednego z pracowników firmy. Wkrótce okazuje się, że to prawda. Niestety, jest za późno, by uratować Eddiego Van Coona. Mężczyzna zostaje wkrótce znaleziony martwy we własnym, zamkniętym od wewnątrz mieszkaniu. Niebawem w bardzo podobnych okolicznościach ginie dziennikarz Brian Lukis. Holmes i Watson próbują przekonać prowadzącego dochodzenie detektywa Dimmocka, że ma do czynienia z bardzo poważną sprawą. Dzięki informacjom od pracownicy chińskiego muzeum Soo Lin Yao para śledczych trafia na trop przestępczej organizacji Czarny Lotos.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także