Sherlock (3)

Sherlock (3)

8.6/10

(Sherlock: The Great Game)

serial kryminalny Wielka Brytania 2010   od 12 lat
Występują:Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Zoe Telford, Una Stubbs
Reżyseria:Paul McGuigan
W skrócie:Mieszkańców Londynu terroryzuje tajemniczy zamachowiec. Na jednym z miejsc zbrodni bandyta pozostawia śledczym wskazówkę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Osadzone we współczesnych realiach przygody słynnego prywatnego detektywa i jego przyjaciela. Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch) i doktor Watson (Martin Freeman) żyją w Londynie w XXI wieku. Zajmują się rozwiązywaniem różnych zagadek kryminalnych, jakich nie brakuje w świecie pełnym przemocy i tłumionych, mrocznych namiętności. Bystry, obdarzony trudnym charakterem Holmes jest niezwykle inteligentny. Wystarczy wygląd krawata czy kciuka, aby detektyw odgadł zawód ich właścicieli. Pomaga mu jego przeciwieństwo, twardo stąpający po ziemi doktor Watson - bohater wojenny z Afganistanu. Produkcja, oparta na pomyśle Stevena Moffata i Marka Gatissa, w 2011 roku otrzymała dwie nagrody BAFTA w kategorii najlepszy serial i za najlepsze zdjęcia.

W tym odcinku

Holmesowi (Benedict Cumberbatch) brakuje interesującego zajęcia. Znudzonego detektywa odwiedza jego brat Mycroft (Mark Gatiss), który namawia go, by zajął się sprawą domniemanego samobójstwa. Ta wydaje się jednak zbyt oczywista, by przykuć uwagę genialnego detektywa. Tymczasem w okolicy Baker Street 221B dochodzi do eksplozji. Wkrótce okazuje się, że w ten sposób ktoś, kto dobrze zna Sherlocka, chciał wysłać mu wiadomość. Holmes i Watson (Martin Freeman) mają mało czasu, by rozwiązać zagadkę. Za dwanaście godzin ma eksplodować ładunek wybuchowy przywiązany do ciała zakładniczki.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)