Serialowa nostalgia: Przygody pana Michała: Smak zemsty (10/13)
serial przygodowy Polska 1969
Występują: | Daniel Olbrychski, Tadeusz Łomnicki, Magdalena Zawadzka, Mieczysław Pawlikowski |
---|---|
Reżyseria: | Paweł Komorowski |
W skrócie: | Adam przygotowuje zasadzkę na Azję. Tatarzy zostają wybici, a Tuhajbejowicz ginie w mękach. Tymczasem Wołodyjowski wyrusza do twierdzy w Kamieńcu. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Serial historyczno-przygodowy, oparty na trzecim tomie "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Główny bohater to pułkownik Michał Wołodyjowski, dzielny rycerz, który mistrzowsko włada szablą. W tej roli Tadeusz Łomnicki. Muzykę do serialu skomponował Wojciech Kilar.
W tym odcinku
Ciężko chora Basia powoli odzyskuje zdrowie. Tymczasem Adam Nowowiejski rozpacza po stracie ojca i siostry. Za zgodą Wołodyjowskiego wyrusza z oddziałem żołnierzy na poszukiwanie Azji. Udaje im się odnaleźć jego obozowisko. Przygotowują zasadzkę i napadają na obóz w nocy. Tatarzy zostają wybici, Azja zaś ginie w okrutnych mękach.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Daniel Olbrychski
jako Azja Tuhaj-Bejowicz -
Tadeusz Łomnicki
jako Michał Jerzy Wołodyjowski -
Magdalena Zawadzka
jako Barbara Wołodyjowska -
Mieczysław Pawlikowski
jako Jan Onufry Zagłoba -
Marek Perepeczko
jako Adam Nowowiejski -
Leonard Andrzejewski
jako Halim -
Ludwik Benoit
jako Zydor Luśnia -
Bogusz Bilewski
jako Muszalski -
Henryk Dudziński
-
Krzysztof Fus
-
Bogdan Łysakowski
-
Zygmunt Malawski
-
Wojciech Rajewski
jako medyk -
Tadeusz Schmidt
jako Snitko -
Jerzy Trojan
-
Jan Zdrojewski
jako żołnierz Wołodyjowskiego
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Paweł Komorowski reżyseria
Zobacz także
- Przygody pana Michała: Zrękowiny pana Michała (3/13) - serial przygodowy - poniedziałek, 16 czerwca 15:50 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Cztery serca (4) - serial przygodowy - poniedziałek, 16 czerwca 16:25 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Mąż Basi (5) - serial przygodowy - wtorek, 17 czerwca 16:35 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Komendant stanicy (6) - serial przygodowy - środa, 18 czerwca 16:55 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Tajemnica Azji (7) - serial przygodowy - czwartek, 19 czerwca 16:50 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Azja, syn Tuhaj-beja (8) - serial przygodowy - piątek, 20 czerwca 16:50 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Porwanie (9) - serial przygodowy - poniedziałek, 23 czerwca 16:55 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Smak zemsty (10) - serial przygodowy - wtorek, 24 czerwca 16:55 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Bułat i szabla (11) - serial przygodowy - środa, 25 czerwca 16:55 i 1 późniejsza emisja
- Przygody pana Michała: Dymy nad twierdzą (12) - serial przygodowy - czwartek, 26 czerwca 16:50 i 1 późniejsza emisja