Seks, kłamstwa i kasety wideo

Seks, kłamstwa i kasety wideo

7.2/10

(Sex, Lies and Videotape)

FILM OBYCZAJOWY USA 1989   od 16 lat
Występują:Andie MacDowell, James Spader, Laura San Giacomo, Peter Gallagher
Reżyseria:Steven Soderbergh
W skrócie:Ann, zdradzana przez męża, poznaje Grahama, który ma dziwne hobby - nagrywa na wideo intymne zwierzenia kobiet.
Nieoczekiwana Złota Palma w Cannes dla debiutanta Stevena Soderbergha: wiwisekcja zachowań seksualnych, ale i całokształtu obyczaju amerykańskich yuppies lat 80. Plus doborowa stawka aktorska z Jamesem Spaderem (nagroda w Cannes) i Andie McDowell.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Małżeństwo nieśmiałej Ann (Andie MacDowell) i prawnika Johna (Peter Gallagher) Mullany'ego wydaje się idealne, ale to tylko pozory. Życie w luksusie nie rekompensuje braku satysfakcji i zahamowań w małżeńskiej sypialni. John wdaje się więc w przelotne romanse i zdradza żonę z jej własną siostrą, pozbawioną skrupułów nimfomanką Cynthią (Laura San Giacomo). Zaniedbywana Ann próbuje przezwyciężyć swoje frustracje, chodząc do psychoterapeuty (Ron Vawter). Pewnego dnia w domu Mullanych zatrzymuje się Graham (James Spader), kumpel Johna z czasów studenckich. Mężczyzna ma przedziwne hobby. Przeprowadza wywiady z kobietami, w których opowiadają one o swoich doświadczeniach seksualnych i fantazjach. Ich wypowiedzi Graham nagrywa na kasety wideo. Zwierza się Ann, że jest impotentem i namawia ją, aby również opowiedziała przed kamerą o swoich intymnych problemach. Wkrótce między obojgiem tworzy się szczególna więź. Debiut reżyserski Stevena Soderbergha ("Erin Brockovich", "Traffic", "Ocean's Eleven", "Solaris") to pikantny, słodko-gorzki portret obyczajowości współczesnej Ameryki. Film został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes oraz nominacją do Oscara za najlepszy scenariusz. W 2002 roku powstał sequel filmu pod tytułem "Full Frontal. Wszystko na wierzchu".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)