Sekrety rodzinne Brytyjczyków (10)

(Who Do You Think You Are?)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2004
W skrócie:Seria przedstawia osobiste podróże znanych Brytyjczyków poszukujących rodzinnych korzeni. Program porusza tematykę wydarzeń historycznych m.in. pierwszej i drugiej wojny światowej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Seria przedstawia niezwykłe, osobiste podróże znanych Brytyjczyków poszukujących rodzinnych korzeni. Podczas tej genealogicznej wędrówki przez życie swoich przodków, bohaterowie odkrywają w jaki sposób kształtowała się ich historia, a w efekcie obecne życie. Program porusza tematykę wydarzeń historycznych, takich jak rewolucja przemysłowa, pierwsza i druga wojna światowa, zniesienie niewolnictwa czy holocaust.

W tym odcinku

Jerry Springer urodził się w 1944 roku, w londyńskiej dzielnicy Golders Green. Część jego rodziny została zgładzona podczas prześladowań Żydów w hitlerowskich Niemczech, a pozostali uciekli do Anglii. Jerry próbuje dotrzeć do jakichkolwiek wiadomości na temat swoich przodków. Poszukiwania prowadzą go do Gorzowa, gdzie jego ojciec był niegdyś właścicielem dobrze prosperującego sklepu obuwniczego.