Sekretne życie drapieżników: Życie w wodzie (1)

Sekretne życie drapieżników: Życie w wodzie (1)

(Secret Life of Predators: Wet)

serial dokumentalny USA 2013   od 12 lat
W skrócie:Akweny wodne są zamieszkiwane przez większe lub mniejsze drapieżniki. By przetrwać w tak trudnym środowisku, muszą pokonać wiele przeszkód.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 29 stycznia
za 6 dni
14:00 Nat Geo Wild
środa, 30 stycznia
za 7 dni
5:00 Nat Geo Wild

Opis

Zwierzęcy łowcy muszą stale toczyć boje o swoje miejsce na szczycie łańcucha pokarmowego. Dokumentalna seria ukazuje brutalną rzeczywistość z perspektywy drapieżników, które w walce o przetrwanie polegają na swoich umiejętnościach i instynkcie. Choć te groźne zwierzęta są zwykle panami okolicy, nie zawsze wszystko idzie po ich myśli. Gdy pojawiają się młode do wykarmienia, presja staje się jeszcze większa. Czteroodcinkowy program ukazuje ukryty, nieznany świat drapieżników żyjących w oceanach, puszczach i na otwartych przestrzeniach. Zdjęcia realizowano w różnych lokacjach przez trzy lata.

W tym odcinku

Wśród kolorowych tropikalnych raf koralowych i na otwartych wodach oceanów morskie drapieżniki toczą walki na śmierć i życie. Podwodne pole bitwy weryfikuje ducha i odwagę nawet największych i najgroźniejszych mięsożerców. Aby przetrwać, oceaniczni łowcy przyjmują różne kształty, wykształcają niezwykłe zestawy zmysłów i decydują się na skomplikowane, czasem dziwaczne strategie. Muszą przy tym uważać, żeby z myśliwych nie stać się zwierzyną łowną.

Zobacz także