Sędzia Anna Maria Wesołowska (616)

Sędzia Anna Maria Wesołowska (616)

serial fabularno-dokumentalny Polska 2011   od 12 lat
W skrócie:Mąż M. Trelińskiej jest oskarżony o znęcanie się nad nią i przetrzymywanie w złych warunkach. Żona jest starsza i zamożniejsza od niego. Jej koszmar zaczął się po wylewie krwi do mózgu...

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Akcja serialu rozgrywa się głównie na sali sądowej. Sędzia Anna Maria Wesołowska orzeka wyroki z zachowaniem procedur stosowanych przez polskie sądy w rzeczywistości. W tym sezonie na wokandę trafią między innymi sprawy, o których donosiły media. Każdy odcinek rozpoczyna się od odczytania aktu oskarżenia. Po przesłuchaniu świadków obu stron i analizie dowodów następuje mowa obrońcy i oskarżyciela. Skomplikowane historie kryminalne dają widzom możliwość samodzielnego mierzenia się z oceną przedstawianych dowodów i faktów.

W tym odcinku

Mąż Marzeny Trelińskiej jest oskarżony o znęcanie się nad nią i przetrzymywanie jej w nieludzkich warunkach. Poszkodowana kobieta jest znacznie starsza i zamożniejsza od swojego partnera. Wierzyła, że ożenił się z nią z miłości. Twierdzi, gdy wskutek wylewu krwi do mózgu została przykuta do łóżka, zaczął się koszmar. Sędzia Anna Maria Wesołowska wysłuchuje zeznań obu stron oraz mów prokuratora i adwokata. Potem orzeka wyrok.

Zobacz także