Scena klasyczna: Ars Nova

koncert Polska 2017-2020   b.o.
W skrócie:Zespół Ars Nova prezentuje program zatytułowany 'Z Wawelu na Kurpie'. Składa się on z najpiękniejszych utworów polskiego renesansu. Muzyka wybrzmi na instrumentach popularnych w tej epoce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Cykl prezentujący najciekawszych artystów związanych z muzyką klasyczną. Wystąpią między innymi wiolonczelista Michał Pepol grający w Royal String Quartet oraz duet Marcin Zdunik & Aleksander Dębicz.

Działająca od 1981 roku grupa Ars Nova jest jednym z prekursorów wykonywania muzyki dawnej w Polsce. Zespół prezentuje program zatytułowany "Z Wawelu na Kurpie" składający się z najpiękniejszych utworów polskiego renesansu. W repertuarze znalazły się kompozycje i twórczość poetycka m.in. Mikołaja z Radomia, Wacława z Szamotuł, Mikołaja Gomółki, Jana Kochanowskiego, Cypriana Bazylika, Andrzeja Trzecieskiego, Krzysztofa Klabona i Stanisława Grochowskiego. Muzyka wybrzmi na instrumentach epoki takich jak fidele, viola, harfa, flety, pomort, krzywuły, cornamuse (piszczałka z dudów). W programie znajdą się też dwie pieśni kurpiowskie.