Samochodzik i templariusze: Skarb templariuszy (5-ost.)

Samochodzik i templariusze: Skarb templariuszy (5-ost.)

7.3/10
serial przygodowy Polska 1971   od 7 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Grażyna Marzec, Ewa Szykulska, Tadeusz Gwiazdowski
Reżyseria:Hubert Drapella
W skrócie:Pan Samochodzik znajduje szkielet człowieka, który też poszukiwał skarbu, ale nie traci nadziei na znalezienie wyjścia. Pomaga mu Karen.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pan Samochodzik (Stanisław Mikulski) i jego mali przyjaciele - Wilhelm Tell, Wiewiórka i Sokole Oko (Roman Mosior) - wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu skarbu templariuszy. Pewien wiejski nauczyciel z Suwalszczyzny odnalazł dokument, wyjaśniający tajemnicę drogi, którą przebył skarb z Ziemi Świętej do Polski, gdzie został przywieziony przez Krzyżaków. Według tego pisma wielki mistrz zakonu krzyżackiego miał zwrócić go temu, kto wypowie hasło: "tam skarb twój, gdzie serce twoje". W drodze na Pojezierze Suwalskie zaintrygowani legendą podróżnicy spotykają cudzoziemców - śliczną Karen (Ewa Szykulska), jej ojca, kapitana Petersena (Tadeusz Gwiazdowski), słynnego poszukiwacza skarbów i ich polskiego towarzysza.

W tym odcinku

Pan Samochodzik błądzi w podziemnym labiryncie starego zamku. Mimo że znajduje tam szkielet człowieka, który przed wiekami poszukiwał skarbu, nie traci nadziei na znalezienie wyjścia z pułapki. Niespodziewanie pomaga mu Karen. Od tej pory dwie konkurujące ekipy postanawiają działać razem. Wspólnie docierają do skarbu templariuszy i demaskują tajemniczego Bahometa, który okazuje się zwykłym oszustem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)