Samba

6.7/10 6.7/10
KOMEDIODRAMAT Francja 2014   od 12 lat
Występują:Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim, Izia Higelin
Reżyseria:Olivier Nakache, Eric Toledano
W skrócie:Samba pochodzi z Senegalu, ale od dziesięciu lat mieszka w Paryżu. Na skutek pomyłki zostaje aresztowany i umieszczony w ośrodku, skąd ma być deportowany. Tam spotyka Alice, która chce mu pomóc.
Para rozbitków-senegalski emigrant i wypalona bizneswoman-dostaje od życia ostatnią szansę spróbować jeszcze raz, ale razem.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Samba (Omar Sy) pochodzi z Senegalu, ale od dziesięciu lat mieszka w Paryżu. Wciąż czeka na szansę, by zalegalizować swój pobyt. Pewnego dnia na skutek pomyłki zostaje aresztowany i umieszczony w ośrodku, skąd ma być deportowany. Tam odwiedzają go dwie wolontariuszki. Jedną z nich jest Alice (Charlotte Gainsbourg), która po latach pracy w korporacji próbuje odnaleźć sens w życiu dzięki pomocy nielegalnym imigrantom. Jest to dla niej część terapii. Bardziej doświadczona Manu (Izia Higelin) ostrzega koleżankę, by nie angażowała się w sprawy podopiecznych. Alice postanawia jednak za wszelką cenę pomóc Sambie. Drugi, po przebojowych "Nietykalnych", wspólny projekt Omara Sya i reżyserskiego duetu Nakache - Toledano. Pełne humoru, ale też gorzkiej refleksji zderzenie dwóch diametralnie różnych światów.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)