Salvo. Ocalony

Salvo. Ocalony

6.0/10

(Salvo)

THRILLER Francja/Włochy 2013   od 16 lat
Występują:Saleh Bakri, Luigi Lo Cascio, Sara Serraiocco, Giuditta Perriera
Reżyseria:Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
W skrócie:Zabójca Salvo (Saleh Bakri) wychodzi cało z zamachu na swoje życie. By się zemścić, zakrada się do domu jednego z mafiosów i zabija go.
Wysmakowane estetycznie studium charakteru: ochroniarz gangstera ścigający organizatora zamachu na swego szefa spotyka jego niewidomą siostrę. To skłania go do refleksji nad obraną drogą życia.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

30-letni Salvo (Saleh Bakri) jest mordercą działającym na usługach sycylijskiej mafii. Pewnego dnia członkowie wrogiego gangu próbują go zabić. Mężczyźnie udaje się jednak przeżyć. By się zemścić, Salvo zakrada się do domu jednego z mafiosów, którzy zaplanowali zamach na jego życie, i zabija go. Okazuje się, że świadkiem morderstwa była Rita, niewidoma siostra ofiary. Zdesperowany Salvo porywa dziewczynę i ucieka. Od tego momentu jego samotne życie zmienia się. Kryminalna historia rodem z mafijnego światka jest dziełem dwóch debiutantów: Fabio Grassadonii i Antonio Piazzy. Tytułowy bohater został przez nich wykreowany na wzór postaci granych przez Clinta Eastwooda w kultowych westernach Sergio Leone. Obraz zdobył Nagrodę Grand Prix w Cannes oraz 4 nominacje do Nagród Włoskiej Akademii Filmowej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)