Salut 7

Salut 7

(Salyut-7)

DRAMAT OBYCZAJOWY Rosja 2017   od 12 lat
Występują:Władimir Wdowiczenkow, Paweł Derewianko, Witalij Chajew, Oksana Fandera
Reżyseria:Klim Szypienko
W skrócie:Stacja "Salut 7" przestaje odpowiadać na sygnały z centrum lotów kosmicznych. Rosjanie wysyłają na orbitę ekipę ratunkową. Na faktach.
Lekcja historii. Kosmiczna stacja Salut 7 w 1985 roku traci kontakt z Ziemią, co oznacza wizerunkową katastrofę dla ZSRR, ale kolejni kosmonauci odnajdują stację w kosmosie i dokonują niezbędnych napraw.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Połowa lat 80. Pracująca w trybie bezzałogowym stacja kosmiczna "Salut 7" przestaje odpowiadać na sygnały z centrum lotów kosmicznych. Rosjanie podejmują decyzję o wysłaniu na orbitę ekipy ratunkowej. W misji uczestniczy Władimir Fiodorow (Władimir Wdowiczenkow), jeden z najbardziej zasłużonych rosyjskich kosmonautów, oraz jego niedoświadczony kolega Wiktor (Paweł Derewianko). Liliya (Liubow Aksionowa), żona Wiktora, jest niepocieszona misją męża. Za kilka dni ma bowiem urodzić dziecko. Kosmonauci zdają sobie jednak sprawę z ciążącego na nich obowiązku. Muszą znaleźć sposób, aby uratować stację kosmiczną przed katastrofą. Ekspedycja zamienia się w sprawdzian ludzkich możliwości. Scenariusz filmu został zainspirowany prawdziwą historią, która miała miejsce w 1985 roku. Lot do stacji "Salut 7" uważany jest za jedną z najbardziej skomplikowanych misji w historii kosmonautyki. Film zdobył nominację do rosyjskiej nagrody filmowej Sputnik.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)