Sala operacyjna: Uratujcie mój wzrok (5)

Sala operacyjna: Uratujcie mój wzrok (5)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Nieleczona jaskra prowadzi do utraty wzroku. Sylwia czeka na operację nowatorską metodą. Innej pacjentce podczas jednego zabiegu lekarze postarają się wyleczyć jaskrę i usunąć zaćmę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Prezentacja prawdziwych, najczęściej wykonywanych w Polsce, zabiegów chirurgicznych. Tu nie ma miejsca na scenariusz. Przez kilka miesięcy kamera towarzyszy lekarzom oraz pacjentom jednego z największych szpitali publicznych. Rejestruje chwile od momentu diagnozy poprzez przygotowania do operacji, sam zabieg aż do efektu leczenia. W programie nie zabraknie także autentycznych emocji: obawy, cierpienia, ulgi czy radości.

W tym odcinku

Odcinek poświęcono jaskrze, często występującej chorobie oczu, która nieleczona prowadzi do utraty wzroku. Widzowie poznają historię Sylwii. Kobieta oczekuje na operację nowatorską metodą zwaną kanaloplastyką. Eksperci wyjaśnią, na czym polega ten zabieg i czym różni się od powszechnie stosowanego. Kolejna bohaterka ma przejść bardzo skomplikowaną operację. Podczas jednego zabiegu lekarze postarają się wyleczyć jej jaskrę i usunąć zaćmę.

Zobacz także