Sala operacyjna: Serce na warsztat! (1)

Sala operacyjna: Serce na warsztat! (1)

serial dokumentalny Polska 2015   od 12 lat
W skrócie:Skutkiem ubocznym leczenia astmy był u Joanny przyrost wagi do 145 kg. Przeszła ona m.in. operację pękniętego płuca. Znalazła specjalistę, który pomoże jej wrócić do normalnego życia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 4 listopada
za 13 dni
4:20 Nowa TV

Opis

Prezentacja prawdziwych, najczęściej wykonywanych w Polsce, zabiegów chirurgicznych. Tu nie ma miejsca na scenariusz. Przez kilka miesięcy kamera towarzyszy lekarzom oraz pacjentom jednego z największych szpitali publicznych. Rejestruje chwile od momentu diagnozy poprzez przygotowania do operacji, sam zabieg aż do efektu leczenia. W programie nie zabraknie także autentycznych emocji: obawy, cierpienia, ulgi czy radości.

W tym odcinku

Gdy Joanna miała 26 lat, zdiagnozowano u niej astmę. Przez następnych 15 lat kobieta była poddawana leczeniu sterydami, co spowodowało u niej przyrost wagi do 145 kg. Oprócz tego chora przeszła liczne zabiegi: operację pękniętego płuca oraz wszczepienie i usunięcie rozrusznika serca. Po ostatniej interwencji chirurgicznej lekarze nie dawali Joannie większych szans na przeżycie. Rok po zabiegu pacjentka schudła 40 kg, jednak na jej ciele pozostały fałdy skóry; nadmiar ciała uciska przeponę i utrudnia oddychanie. W dodatku skóra jest niezwykle wrażliwa, pęka przy nawet delikatnym pociągnięciu. Ze względu na duże ryzyko lekarze odmawiali Joannie przeprowadzenia kolejnej operacji. W końcu kobiecie udało się znaleźć specjalistę, który może pomóc jej wrócić do normalnego życia. W przygotowaniach do zabiegu wspierają ją ukochany mąż i dzieci.

Zobacz także